„Żądło” (Leżajsk)

Z Encyklopedia Solidarności

Wersja z dnia 14:46, 25 kwi 2017 autorstwa Paweł Wzgórzyński (dyskusja | edycje) (Utworzono nową stronę "{{bookx}} '''„Żądło”''', podtytuł: „Biuletyn informacyjny Terenowej Komisji Wykonawczej w Leżajsku”, pismo sygnowane również przez Porozumienie Prasowe...")
(różn.) ← poprzednia wersja | przejdź do aktualnej wersji (różn.) | następna wersja → (różn.)

Wersja robocza.

„Żądło”, podtytuł: „Biuletyn informacyjny Terenowej Komisji Wykonawczej w Leżajsku”, pismo sygnowane również przez Porozumienie Prasowe Solidarność Zwycięży, wydawane 1983-1987.

Ukazało się kilka nr. o obj. 1-4 s. w formacie A4 i A5, drukowane na powielaczu, następnie techniką sitodruku w nakładzie 150-250 egz.

W składzie zespołu (redakcja, druk, artykuły): Roman Sroka (aresztowany w IV 1985), Wiktor Sroka, Piotr Hlebowicz, Mieczysław Liber, Stanisław Sołek, Franciszek Śmiałek, Kazimierz Grzesik, Marian Raźnikiewicz; druk u Aniela Wawrzaszka w Brzózie Królewskiej, następnie w Leżajsku.

Zamieszczano odezwy i komentarze oraz bieżące informacje - lokalne (z zakładów pracy, środowisk wiejskich i duszpasterstw) oraz z regionu i kraju. Reprezentowano leżajskie środowiska „S”, NSZZ RI „S” i Solidarności Walczącej.

Adresowane do odbiorcy na terenie działania TKW Leżajsk, docierało również do Rzeszowa, Łańcuta, Stalowej Woli.

Michał Stręk